16.10.2016

Nasi uczniowie na praktykach w Niemczech

Z Gniezna do Götz

W Centrum Wspierania Rzemiosła w niemieckim Götz przebywa grupa 16 uczniów fryzjerstwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie. To uczniowie drugiej oraz trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej, podczas stażu tworzą oni jednak jedną grupę, która doskonale współpracuje w trakcie zajęć, jak i podczas czasu wolnego i jak podkreśla ich nauczycielka zawodu – bardzo się ze sobą zżyli.

Do tej pory poznali tajniki koloryzacji, strzyżenia, wyciskania fal na mokro i trwałej. Nowością są dla nich zajęcia z podstaw makijażu i komunikacji z klientem. Uczniowie zbierają mnóstwo pochwał. Jest to tym cenniejsze, że ich niemiecki instruktor Robert Socke współpracował już przy wielu stażach polskich uczniów.

Uczniowie z gnieźnieńskiej szkoły mieszkają w internacie. Na miejscu mają  do dyspozycji nie tylko sale ćwiczeń ale też stołówkę i siłownię. Warunki do pracy i nauki są bardzo dobre, co skrzętnie wykorzystują uczniowie.

Wyjazd do Centrum Wspierania Rzemiosła doszedł do skutku dzięki współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą

Każda wizyta jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i  bieżących informacji. W czasie rozmowy Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemiosła Tomasza Wiki z Dyrektorem Centrum Tilo Jänsh’em rozmawiano między innymi o sposobach na promocję rzemiosła ale także o problemie kształcenia uchodźców.

Na czele delegacji Izby stał Dyrektor Tomasz Wika. Towarzyszyła mu  Anna Borowiak, która zajmuje się stażami młodych rzemieślników, a także Roman Biskupski kierownik szkolenia praktycznego z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie.

Pobyt młodych ludzi w Götz został sfinansowany z projektu Erasmus+ kształcenie i szkolenia zawodowe. Staż zakończy się 22 października.

Nasi uczniowie w Götz doskonalą swój warsztat pracy

I nie tylko:

.